Oma Ehitaja rekonstrueerib Tallinna Tehnikaülikooli endise pereühiselamu

15. detsembril allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikool ja AS Oma Ehitaja peatöövõtulepingu ülikooli endise pereühiselamu rekonstrueerimiseks.
Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaslinnakus aadressil Akadeemia tee 5a asuv 1986. aastal monteeritavatest raudbetoonelementidest ehitatud ühiselamuhoone rekonstrueeritakse energiatõhusus- ja taastuvenergiatehnoloogiate lahendustega pereühiselamuks energiatõhususarvuga 100 kWh/(m².a) ja sisekliima klassiga II. Hoone soojustatakse (nii seinad kui ka katus) tehases valmistatavate puitkarkassil termopaneelidega. Hoonesse on projekteeritud soojustagastiga sissepuhke/väljatõmbe ventilatsioon, mis teenindab kõiki ühiselamu bokside ruume. Trepikojapõhiselt on ühes hoone osas tsentraalne seade ja teises hoone osas boksidepõhised seadmed. Samuti on ühiselamule ette nähtud päikesepaneelid elektri tootmiseks ja päikesekollektorid tarbevee soojendamiseks. Hoones on ette  nähtud heitveest soojustagastuse lahendus ühele trepikojale, kus reoveest eraldatakse jääksoojus soojusvahetis ja suunatakse taaskasutusse. Uues ühiselamus saab olema 80 ühetoalist perekorterit. 5-korruselise keldriga hoone kogupind on 3824 ruutmeetrit.

Tegemist on Tallinna Tehnikaülikoolile ka teadustöö tegemiseks olulise projektiga. Nimelt hakatakse eraldi uurimistööna jälgima valminud hoone energiatarbimise ning -tõhususe näitajaid. Uurimistöö eesmärgiks on võrrelda erinevaid tehnilisi lahendusi ning juurutada neist parimad praktikasse. Võrdlustulemuste saamiseks on erinevatesse hooneblokkidesse projekteeritud ka erinevaid tehnilisi lahendusi.

Ehitustöödega alustatakse 2017. a jaanuaris ning ehitaja peab tellijale valminud ühiselamu üle andma 9 kuu pärast.