Oma Ehitaja hakkab ehitama Rotermann City järgmist arendusetappi

09. veebruaril allkirjastas AS Oma Ehitaja US Real Estate tütarettevõtetega 2 ehituslepingut Rotermann City järgmise arendusetapi ehitamiseks.
Gastorfa OÜ-ga sõlmitud lepingu kohaselt renoveeritakse Hobujaama tänava ääres asuv endine Rotermanni vabriku viljaelevaator ja väravahoone kaasaegse sisuga meelelahutus- ja ärihooneks. Uues hoones leiavad endale koha mitu restorani ning tantsu- ja aeroobikastuudiod. Esimesele korrusele rajatakse äri- ja kaubanduspinnad ning ülemistele korrustele huvitava kontseptsiooniga bürood. Rekonstrueeritava hoone netopind on kokku ca 4450 m2.
Dollimar Invest OÜ-ga sõlmitud ehitusleping hõlmab endas kolme erineva hoone ehitust. Esimene,  modernne valgest kivist ja klaasist fassaadiga valdavalt büroohooneks kavandatud uus viiekorruseline ärihoone leiab põneva koosluse kunagise Rotermanni vabriku katlamaja korstnaga. Teine, “Eluveski” paekivist hoone, mis täitis kunagi rukki- ja nisuveski funktsiooni ja millest on tänaseks säilinud vaid välisseinad saab olema tulevikus 7-korruseline moodne äri- ja eluhoone, kus asuvad kaubandus-, toitlustus- ja büroopinnad ning ülemistel korrustel avarate terrassidega korterid. Kolmas, “Jõujaam”, paekivist põneva fassaadi ja ajaloolise hõnguga hoone oli varasemalt vabriku jõujaam. Hoone fassaad taastatakse oma algupärasel kujul ning lisaks  ehitatakse peale kaks kaasaegse arhitektuuriga korrust.
Selles hoonete kompleksis on netopinda kokku 8970 m2.
O
lemasolev muinsuskaitsealune restaureeritav hoonestus on juba ajalooliselt kokku ehitatud ja töötanud ühtse tervikuna. Seda järgides moodustab planeeritav uushoonestus funktsionaalse idee järgi ühtse tervikuna töötava hoonete kompleksi, mille materjali- ja vormikäsitlus erineb samas katastriüksuste kaupa kardinaalselt pakkudes tervele Rotermanni kvartalile iseloomulikke huvitavaid arhitektuurseid lahendusi.