Oma Ehitaja andis Eesti Ajaloomuuseumile üle Maarjamäe lossi kompleksi

Esmaspäeval, 3. juulil andis Oma Ehitaja enne lepingulist tähtaega tellijale üle Maarjamäe lossi kompleksi I ehitusetapi objektid: ajaloolise lossihoone, uusehitusena valminud Filmimuuseumi hoone ning kompleksi territooriumil asuvad puhke- ning rekreatsioonialad.

Peale ehitust on Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel tundmatuseni muutunud. Ajalooline Orlovi loss on täielikult renoveeritud ning see hakkab funktsioneerima elamusliku ajalookeskusena. Lossipark on saanud uue lahenduse meeldiva puhke- ja ajaveetmise paigana, mille osadeks on näiteks Eesti kaardi kujuline mänguväljak lastele, minigolfiväljak, avatud näituste alad jms. Parki läbiv „punane vaip” juhatab külastaja uusehitusena valminud Eesti Filmimuuseumisse, milles asub ka 210 kohaline kino- ja konverentsisaal. Lossi tagaõues on valminud eraldi ekspositsiooniala okupatsiooniaegsete monumentidega.

Maarjamäe lossi arhitektuurse projekti autorid on KOKO arhitektid OÜ. Väliala, filmimuuseumi ja hoidlahoone projekteerijaiks on BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ.

Filmimuuseumi hoidlahoone ehitus jätkub eraldi lepingu alusel ja hoone valmib aasta lõpuks.

Eesti Euroopa eesistumise perioodil kasutatakse Maarjamäe lossi kompleksi väga aktiivselt eesistumisega seotud erinevate ürituste korraldamiseks.