Tehnikaülikool avas uue, Eesti kaasaegseima teadusraamatukogu

Kolmapäeval, 11. novembril avati EV Presidendi osavõtul pidulikult TTÜ Raamatukogu 90. aastapäeva ürituste raames Tallinna Tehnikaülikooli uus teadusraamatukogu hoone (Akadeemia tee 1). Juba suvel ehitaja poolt tellijale üle antud raamatukogu on oma funktsionaalsuse, tehnoloogilise ja arhitektuurilise lahenduse poolest võrreldav maailma parimate raamatukogudega. Tegemist on linnapildis teistest avalikest hoonetest selgelt eristuva silmapaistva arhitektuurse ja sisekujundusliku lahendusega hoonega. Hoonet ümbritseb ilmastikukindel võrkstruktuurse kiudtäitega polümeerne trükitud fassaadikangas, mis on kinnitatud metallkonstruktsiooni külge ning mis ühtlasi toimib ka valgusfiltrina. Sellist fassaadilahendust pole Eestis varem kasutatud. Kõrgel tehnilisel tasemel on lahendatud ka töökeskkonda ja hoone sisekliimat reguleerivad tehnilised süsteemid.
Seni kuues eri hoones laialipillutatud raamatukogu sai lõpuks ühe katuse alla. Üle 700000 trükisega ja 500 lugejakohaga teadusraamatukogu parandab tuntavalt tudengite ja teadlaste töötingimusi.
TTÜ rektori Peep Sürje sõnul peaks Eesti kaasaegseimast raamatukogust saama kogu valmiva Mustamäe ülikoolilinnaku süda.
Raamatukogu projekteeriti arhitektuuribüroos „Agabus, Endjärv Truuverk Arhitektid Oܓ ja ehitas peatöövõtjana AS Oma Ehitaja. 11294 m2 suletud brutopinnaga hoone on 5 korruseline (lisaks üks maa-alune parklakorrus). Ehitustöödega alustati 2008 a. jaanuaris ja need kestsid kokku 1,5 aastat.