Pärnus spordihoones on Eesti suurim statsionaarse pallimängupõrandaga spordisaal

17. oktoobril avati pidulikult Pärnu spordirahva poolt pikisilmi oodatud uus spordihoone. Tegemist on Eesti suurima statsionaarse pallimängupõrandaga spordisaaliga.

Pärnu halli suure saali põranda mõõdud on 60 x 34 meetrit ehk täpselt 2043,4 ruutmeetrit, kuhu mahub neli täismõõtmes võrk- või kolm korvpalliplatsi, saali kõrgus 12,25 meetrit. Need parameetrid lubavad hallis korraldada kõikidele rahvusvahelistele nõuetele vastavaid võistlusi. Saalipõranda on seda juba kasutanud sportlased tunnistanud väga mugavaks ning tervisesõbralikuks. Halli peasaalis on pealtvaatajaile 420 statsionaarset istekohta ja lisaks veel 1200 kohaga elektriliselt juhitav lahtikäiv lisatribüün. Halli esimesel korrusel on vahekardinaga kaheks eraldatav 435 ruutmeetrine võitluskunstide saal ja 211ruutmeetrine jõusaal.
Teisel korrusel ümbritseb saali 210 meetri pikkune sörkimiseks sobiv jooksurada, on 178,6 ruutmeetrit suur aeroobikasaal, kohvik ja laste mängunurk.

Konkurss Pärnu spordihalli investeeringu teostaja ja ehitaja leidmiseks toimus 2008 a sügisel. Halli ehitustöödega alustas AS Oma Ehitaja 2008 a novembrikuu lõpul.  Spordihall valmis koos sisustamisega väga lühikese aja jooksul – kümne kuuga. Pärnu linn omandab spordihalli 2016 aastaks makstes investorile lepinguperioodil kasutusvalduse tasu.

Halli projekteeris Eero Palm omanimelisest büroost, juba pallimängijate kiidusõnu teeninud sisekujunduse autor on Sulev Vahtra.