Oma Ehitaja uuendab Narva piiripunkti.

Riigi Kinnisvara AS ja Oma Ehitaja AS allkirjastasid 22.05.2014 peatöövõtulepingu Narva kesklinnas asuva maanteepiiripunkti rekonstrueerimiseks. Ehitustööde eesmärk on muuta piiriületus Narva ja Ivangorodi piiripunktides inimeste jaoks kiiremaks ja mugavamaks. Projekti realiseerumisel suureneb piiripunkti läbilaskevõime poole võrra ja sellega saavutatakse piiripunktide kesklinnalist asukohta arvestades maksimaalne läbilaskevõime. Piiripunkt Narva-1 koosneb kolmest terminalist – sõiduautode ja busside, jalakäijate ning veoautode terminalist. Uuendatud piiripunktis rajatakse kaks sõidurada bussidele, kaks rada sõiduautodele ja neli rada jalakäijatele. Olemasolevad terminalihooned on rajatud 1990ndate esimeses pooles ning on amortiseerunud. Ümberehituse käigus lammutatakse 500 ruutmeetrine jalakäijate terminal ja selle asemele ehitatakse uus 1468 ruutmeetrine kaasaja nõuetele vastav terminalihoone.

Narva-1 piiripunkti ehitustööd muudab keerukaks selle asukoht kesklinnas, mida piirab ühelt poolt ajalooline Narva bastion ja teiselt poolt linnusepark. Piiripunkti vahetus läheduses on linna peaväljak ja elumajad. Osa rajatisi on muinsuskaitse all ning laiendustöid on võimalik teha üksnes olemasoleva piiripunkti piires.

Narva maanteepiiripunkti projekteeris AS Amhold, ehitustööde ettevalmistustega alustatakse koheselt ning tööd lõpetatakse järgmise aasta alguses.