Oma Ehitaja renoveerib EV 100ndaks sünnipäevaks Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi

Teisipäeval, 19. jaanuaril 2016 allkirjastati Eesti Ajaloomuuseumi ja AS OMA EHITAJA poolt ehitusleping Maarjamäe kompleksi ehitus- ja renoveerimistööde teostamiseks. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe suvemõisa ootab ees uuenemisprotsess, et avada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena.

Ümbersünni käigus renoveeritakse ajalooline Orlovi loss, pargis leiavad koha uusehitisena valmiv Eesti Filmimuuseum, mõnusad puhkealad ja põnevad välinäitused.

Maarjamäe suvemõisa praeguse lossi ehitas 1874.a kindraladjutant Anatoli Orlov-Davõdov. Lossi märkimisväärseim osa on gooti stiilis portaaliga torn. Viimased suuremad ehitus- ja remonditööd toimusid lossis 1980. aastate teisel poolel, mille tulemusel avati hoones 1987. aastal Revolutsioonimuuseum. Tänaseks on loss amortiseerunud, katus vajab vahetamist, kütte- ja elektrisüsteemid on vananenud ning ei ole turvalised ei muuseumikülastajatele, töötajatele ega unikaalsetele museaalidele.

Orlovi lossi arhitektuurse projekti autorid on KOKO arhitektid OÜ. Väliala ja filmimuuseumi hoone projekteerijateks on BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ.