Oma Ehitaja rajab Terviseametile uue büroo- ja laborihoone

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja AS Oma Ehitaja sõlmisid 29.10.2015 lepingu Terviseameti uue büroo- ja laborihoone rajamiseks.

Tallinnasse Paldiski maantee 81 kinnistule olemasolevate Terviseameti hoonete asemele ehitatakse ametile uus viiekorruseline büroo- ja laborihoone.  Uude hoonesse on planeeritud bürooruumid ameti erinevatele struktuuriüksustele, laboriruumid Terviseameti kesklaborile (nakkushaiguste-, keemia- ja füüsikalabor) koos klienditeenindusega ning ravimilaod. Kokku 6014 m2 netopinnaga maja saab olema Terviseameti kõigile vajadustele vastav, madala energiakasutusega ning selle ehitamisel ja kasutamisel arvestatakse säästvate tehnoloogiatega. Samuti saab hoone olema säästliku ja keskkonnasõbraliku ehitus- ja viimistlusmaterjalide valiku ja ehitustehnoloogiaga ning lihtne hooldada.

Terviseameti uue hoone arhitekt on Pelle-Sten Viiburg firmast Doomino Arhitektid OÜ. Ehitusprojekti on koostanud Estkonsult OÜ.

Ehitustegevusega alustatakse novembrikuus, mil algab kinnistul asuvate vanade hoonete lammutamine. Uue hoone ehitustööd on kavas lõpetada 2016. aasta detsembris.